فارسی   |   English
  Ú©Ù†Ú¯Ø±Ù‡ ژنتیک  
پنجمین کنگره بین المللی و هفدهمین گنگره ملی ژنتیک ایران

15 تا 17 اسفند 1401

سالن همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی

پوستر کنگره

  Ø³Ø±ÙˆÛŒØ³ خبری  
· Ø¯Ø±Ú¯Ø°Ø´Øª محقق نیکوکار، خانم دکتر کبیر سلمانی (سه شنبه، ۱۵ تیر ۱۴۰۰)
· Ø¯Ø±Ú¯Ø°Ø´Øª پدر مهندسی ژنتیک کشاورزی ایران (یكشنبه، ۱۶ خرداد ۱۴۰۰)
· ØªØºÛŒÛŒØ± ناگهانی یکی از مدیران ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی (شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۹)
  Ø§Ø®Ø¨Ø§Ø± مهم  
· Ù…عرفی «چهره‌ تاثیرگذار بر توسعه بیوتکنولوژی کشور» Ùˆ «دانشور برتر جوان» (یكشنبه، ۳۱ مرداد ۱۴۰۰)
· ÙˆØ¶Ø¹ÛŒØª جهانی تولید Ùˆ تجاری سازی گیاهان تراریخت در سال 2017 (سه شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۷)
· Ø¢Ù†Ø²ÛŒÙ… تجزیه کننده پلاستیک (پنجشنبه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۷)
  Ù…قالات آموزشی  
· ÙˆÛŒØ±ÙˆØ³ کرونا Ú†Ù‡ مدت بر روی سطوح فعال Ù…ÛŒ ماند (پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۹)
· Ú©Ø±ÛŒØ³Ù¾Ø± به عنوان یک سیستم ایمنی در باکتری ها مقابل ویروس ها (یكشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۸)
· Ú©Ø±ÛŒØ³Ù¾Ø± چیست Ùˆ Ú†Ù‡ کاربردهایی دارد؟ (چهارشنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۹۸)
  ÙØ±ØµØª های علمی  
· Ø¨ÛŒØ³Øª Ùˆ هشتمین دوره آموزشی تکنیک های آزمایشگاه ژنتیک مولکولی (چهارشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۸)
· Ø¯Ø¹ÙˆØª به همکاری (سه شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۹۷)
· Ø§ÙˆÙ„ین دوره عملی تکنیک‌های ویرایش ژنومی (کریسپر) (دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۶)
  Ù¾ÛŒÙˆÙ†Ø¯Ù‡Ø§  
· Ù…رکز علمی بیوتکنولوژی Ùˆ ژنتیک ایران (irbiogene)
· Ø§Ù†Ø¬Ù…Ù† ژنتیک ایران
· Ø§Ù†Ø¬Ù…Ù† بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران
· Ø­Ù…ایت از کودکان نیازمند
· Ù…وسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک)
· Ù…رکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی
· Ø´Ø¨Ú©Ù‡ پزشکی مولکولی ایران
· ÙˆØ¨Ù„اگ بیوتکنولوژی
· Ø³Ø±ÙˆÛŒØ³ خبری ژنتیک Ùˆ بیوتکنولوژی ایران


اعلام برترین دانشگاه های دنیا از طرف یو.اس.نیوز
در تاریخ چهارشنبه، ۰۷ آبان ۱۳۹۳ توسط kasra

اخبار
یو.اس.نیوز که بیش از 30 سال است موسسات علمی و دانشگاه‌های کشور آمریکا را هر ساله مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد، تازه‌ترین ارزیابی خود از دانشگاه‌ها و موسسات علمی جهان را منتشر و 500 دانشگاه برتر را مشخص و اعلام کرده است. کشور ایران 3 نماینده همیشگی خود را در انتهای لیست دارد.

شاخص‌های این رتبه‌بندی شامل: اعتبار جهانی پژوهش (با وزن 12.5 درصد)، تعداد مقالات پراستناد (12.5 درصد)، اعتبار منطقه‌ای پژوهش (12.5 درصد)، درصد مقالات پراستناد (10 درصد)، انتشارات (12.5 درصد)، همکاری‌های بین‌المللی(10 درصد)، تاثیر استناد نرمال شده (10 درصد)، تعداد مدرک دکتری اعطا شده(5 درصد)، مجموع استناد (10 درصد) و تعداد مدرک دکتری اعطا شده به ازای هر عضو هیات علمی (5 درصد)

در رتبه‌بندی اعلام شده دانشگاه هاروارد رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه کالیفرنیا (برکلی) به ترتیب رتبه دوم و سوم جهان را کسب کرده‌اند. کشور آمریکا بهترین عملکرد علمی را در بین سایر کشورها داشته است، به طوری که 134 دانشگاه از 500 دانشگاه برتر جهان در این کشور پهناور قرار گرفته است. بعد از آمریکا کشور آلمان با 42 دانشگاه و کشور انگلستان با 38 دانشگاه بیشترین تعداد دانشگاه‌ها را در جمع 500 دانشگاه برتر جهان دارا هستند. دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج به ترتیب رتبه 5 و 6 جهان و اول و دوم اروپا را به خود اختصاص داده‌اند. انستیتوتکنولوژی فدرال زوریخ از سوئیس رتبه پنجم اروپا و 26 جهان را به خود اختصاص داده است. برترین دانشگاه فرانسه دانشگاه پیر و ماری کوری شناخته شد که در جایگاه 46 جهان قرار گرفت. از آلمان دانشگاه مونیخ برترین دانشگاه این کشور شناخته شد و رتبه جهانی 49 را از آن خود کرده است. دانشگاه کاتولیک لون از بلژیک، دانشگاه کارولینسکا از سوئد، دانشگاه کپنهاگ از دانمارک و دانشگاه اوتریخت هلند برترین دانشگاه‌های این کشورها شناخته شده‌اند که به ترتیب رتبه‌های 53، 55، 65 و 68 جهان را به خود اختصاص داده‌اند. از کانادا نیز دانشگاه تورنتو با رتبه 14، دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 30 و دانشگاه مک گیل با رتبه 44 برترین دانشگاه‌های این کشور معرفی شدند. از استرالیا دانشگاه ملبورن با رتبه 32 و از نیوزلند دانشگاه اوکلند با رتبه 173 برترین دانشگاه‌های مناطق خود معرفی شدند.

برترین دانشگاه قاره آسیا دانشگاه توکیوی ژاپن است که این دانشگاه توانست رتبه 24 جهان را به خود اختصاص دهد. دانشگاه پکن، دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه ملی سنگاپور بعد از دانشگاه توکیو قرار گرفته‌اند و توانسته‌اند رتبه 39، 42 و 55 جهانی را به خود اختصاص دهند.

از کشور ایران دانشگاه تهران برترین دانشگاه کشور شناخته شد. این دانشگاه توانسته رتبه 360 جهان و 52 آسیا را به خود اختصاص دهد. دانشگاه صنعتی شریف رتبه 377 جهانی و 59 آسیا را به خود اختصاص داد. دانشگاه صنعتی اصفهان نیز رتبه 472 در جهان و 82 در آسیا را به دست آورده است.